Wieczorne rozmowy rodziców o… rekonstrukcji rodziny

Zapraszamy na już ostatnie spotkanie z cyklu “Wieczorne rozmowy rodziców…” – będzie ono dotyczyło niełatwego tematu rekonstrukcji rodziny. Osoby, które podjęły się rekonstruowania rodziny doświadczają często różnych trudności – w układaniu relacji w nowej rodzinie, w ustalaniu, jak mają wyglądać relacje dzieci z mamą lub tatą po rozstaniu się rodziców, tak naprawdę w całym procesie tworzenia rzeczywistości nowej dla siebie, współpartnera i dzieci z poprzednich związków.

Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo złożone. Oczywistą sprawą jest, że najlepiej, gdy rodziny są trwałe i szczęśliwe. Nie możemy jednak udawać, że nie widzimy coraz bardziej powszechnych problemów rodzin, jak mówi się potocznie, “patchworkowych” – chcemy je dostrzec i wesprzeć te osoby. Nie chcemy płakać nad przysłowiowym rozlanym mlekiem, lecz zaoferować konkretną pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują!
Stąd właśnie spotkanie, które odbędzie się na platformie Teams, 26 maja (środa) o 19:30. Aby się zapisać, wystarczy wysłać email na nasz adres: poradniajbm@diecezja.legnica.pl . Zajęcia poprowadzi dr Beata Bochnia, terapeuta rodziny, pedagog, nauczyciel akademicki z ogromnym doświadczeniem w pracy z rodzinami rekonstruowanymi.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na plakacie, warsztaty są anonimowe i bezpłatne – finansowane z darowizny Fundacja KGHM Polska Miedź.

Ostatnie

Inne wpisy

Rodzicu, odpuść! – spotkanie dla zmęczonych rodziców

Rodzicu, odpuść! – spotkanie dla zmęczonych rodziców

Jeżeli czasem jesteś jako rodzic zmęczony wszechobecnymi wymaganiami, jakie Cię otaczają, tym co powinieneś i musisz… Jeżeli masz czasem wrażenie, że w gąszczu wychowawczych zaleceń i zasad gubi się dobro dziecka i Wasza relacja… Jeżeli tak jest, to zapraszamy na wykład dr Beaty Bochni, terapeuty rodziny i pedagoga, pt. “Rodzicu, odpuść!”.