Warsztaty “Jesteś skarbem” o budowaniu poczucia wartości u dzieci

W październiku zapraszamy na kolejne warsztaty stacjonarne, adresowane do rodziców. Tym razem będą dotyczyły budowania poczucia własnej wartości u dzieci. W naszej poradnianej praktyce widzimy, że zachwianie poczucia własnej wartości w dzieciństwie potrafi później, w dorosłym życiu naprawdę mocno dawać się we znaki. Widzimy również, że często rodzice zupełnie nie wiedzą, jak podejść do tego tematu, i mimo dobrych chęci, brak im umiejętności i narzędzi, by skutecznie wzmacniać poczucie wartości u swoich dzieci. Dlatego 26 października o 17:30, w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie odbędą się zajęcia “Jesteś skarbem – czyli jak wzmacniać poczucie własnej wartości u dzieci”.

Na spotkaniu przyjrzymy się temu, jak rodzicielskie zachowania i słowa wpływają na to, co dzieci myślą o sobie, zastanowimy się, czy jako rodzice umiemy wzmacniać poczucie wartości u dzieci oraz zdobędziemy wiedzę, jak konkretnie pobudzać kreatywność dziecka i oceniać jego pracę. Warsztaty poprowadzi Marta Michalik, pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w pracy socjalnej i resocjalizacji, neurologopeda.

Udział w warsztatach jest bezpłatny (odbywają się w ramach zadania publicznego finansowanego przez Miasto Lubin), obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu Poradni.
Zapraszamy – i jak zawsze, zachęcamy aby przekazywać informację dalej!

Ostatnie

Inne wpisy

Moje dziecko jest (nie)śmiałe – warsztaty

Moje dziecko jest (nie)śmiałe – warsztaty

ieśmiałość to problem, który często bywa bagatelizowany przez otoczenie dziecka. W szkole taki uczeń nie sprawia większych problemów, nie jest “kłopotliwy”. Jeżeli jednak jesteś rodzicem dziecka nieśmiałego, to możesz być zaniepokojony trudnościami w nawiązywaniu relacji przez Twoją pociechę, jej kłopotami z wystąpieniami publicznymi, wypowiadaniem się na forum. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspierać rozwój dziecka nieśmiałego, jakie Twoje zachowania mogą ułatwić, a jakie – utrudnić kontakt z dzieckiem, to zapraszamy na warsztaty!