Warsztaty dla rodziców – tym razem stacjonarnie!

Z wielką radością rozpoczynamy nowy rok szkolny warsztatami stacjonarnymi. Mamy wielką nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, i będziemy mogli się spotkać realnie, a nie za pośrednictwem komputerów! 
Zaczynamy zatem od wsparcia dla rodziców dzieci w wieku szkolnym –  czyli od warsztatów “W szkole po długiej przerwie – czyli jak pomóc dzieciom mierzyć się z codziennością po/w trakcie pandemii”.
Wielu rodziców sygnalizuje, że obawia się, jak dziecko poradzi sobie w szkolnej ławce po tak nietypowym roku szkolnym, jak ubiegły. Dla niektórych, starszych dzieci, przerwa od standardowego nauczania była naprawdę długa! Nic dziwnego zatem, że zastanawiamy się wszyscy, jak ułatwić powrót, jak złagodzić adaptację do warunków szkolnych, jak wspierać nie tylko rozwój intelektualny, ale także ten odstawiony na dalszy plan rozwój emocjonalny i społeczny. Pandemia nie przytrafiła się nikomu z nas nigdy wcześniej, i każdy – i rodzice, i dzieci, i nauczyciele – ma kłopoty z odnalezieniem się w zmieniającej się rzeczywistości. Właśnie dlatego organizujemy te zajęcia!
Warsztaty odbędą się 30 września o 17:00, w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie (ul. Wyszyńskiego 3). Poprowadzi je dr Beata Bochnia, terapeuta rodziny, pedagog, wykładowca akademicki, mama i babcia. Udział w warsztatach jest bezpłatny (odbywają się w ramach zadania publicznego finansowanego przez Miasto Lubin), obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu Poradni.
Zapraszamy!

Ostatnie

Inne wpisy