Poradnia Św. Jana Pawła II w Legnicy

poradnia jp2

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna niesie pomoc małżeństwom, rodzinom, dzieciom i młodzieży. Poradnia pomoże również narzeczonym przygotować się do sakramentu małżeństwa. W czasie spotkań ze specjalistami można uzyskać informację, pomoc i wsparcie. Do poradni zgłosić się może każdy, kto potrzebuje rozmowy i troskliwego podejścia do człowieka. Poradnia prowadzi również warsztaty, grupy wsparcia i spotkania o różnej tematyce. W poradni można również nauczyć się naturalnej metody rozpoznawania płodności.

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

IMG 0822

Kalendarz "O miłości małżeńskiej" - cegiełka

SKM C25817121210420

Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przygotował na 2018 rok kalendarz promujący encyklikę papieża Pawła VI „Humanae vitae”. W przyszłym roku przypada 50. rocznica ukazania się tego dokumentu, który w czasie trwania rewolucji seksualnej porządkował katolickie spojrzenie na miłość małżeńską, także w wymiarze cielesnym. Ochrona ludzkiej płodności i sprzeciw wobec antykoncepcji wyrażone w encyklice wywołały wielkie poruszenie, a w części krajów wręcz odrzucenie nauki Kościoła. Po pół wieku warto przypomnieć treści tego dokumentu, które wciąż są aktualne, a dotyczą: istoty miłości małżeńskiej i jej cech, odpowiedzialnego rodzicielstwa, zagrożeń w sferze współżycia małżeńskiego.

W 2018 roku chcemy przypomnieć nauczanie Pawła VI, które pozwala lepiej zrozumieć wartość życia, tożsamość małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej, pomaga docenić zjednoczenie małżeńskie nie tylko w wymiarze seksualnym i cielesnym, ale również w dobrowolnym obdarowaniu miłością.

Kalendarz to cegiełka w kwocie 7, na działalność Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Legnickiej.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zakupić taki kalendarz, zapraszamy do kontaktu.

SKM C25817121210400SKM C25817121212260

Witamy

Serdecznie witamy na stronie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Jana Pawła II w Legnicy.

Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem dyżurujących w poradni specjalistów.

Prosimy o wczęśniejsze umawianie wizyt mailowo lub telefonicznie.

Zapraszamy!